3. edycja programu Mój Prąd już w 2021

ikona strzałki w prawą stronę Wróć do bloga

Polakom bardzo spodobała się możliwość dofinansowania nowych przydomowych instalacji fotowoltaicznych w formie dotacji 5000 zł wprowadzonej przez premiera Morawieckiego. Odbiór był tak duży, że i tak powiększony już budżet, który miał wystarczyć do końca 2025 r., skończył się już na początku grudnia zeszłego roku. „Mój Prąd” ma jednak powrócić, lecz w nieco zmienionej formie. Jakiej? Znamy odpowiedź.

 


Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podkreśla, że zamierza zachęcić obywateli do inwestycji w ładowarki do samochodów elektrycznych, magazyny ciepła i chłodu oraz inteligentne systemy zarządzania energią. Co jednak z samą fotowoltaiką? Dotacja na same mikroinsalacje będzie, ale nieco mniejsza niż ta w pakiecie z dodatkami wymienionymi powyżej. Jak wysoki będzie koszt dofinansowania? NFOŚiGW póki co nabiera wody w usta.
Co z osobami, które zainstalowały elektrownię fotowoltaiczną, ale nie zdążyły złożyć wniosku? I najważniejsze – co z tymi, którzy wahają się zainwestować swoje pieniądze czekając na dotację? Okres kwalifikowalności kosztów nie powinien ulec zmianie, więc nadal instalacje zamontowane między 23.07.2019 a 31.12.2025 powinny móc wziąć udział w programie priorytetowym „Mój Prąd”. Dla osób jeszcze nie zdecydowanych przypominamy również, że przed dotacjami rządowymi ludzie również inwestowali w fotowoltaikę wiedząc, że to się zwyczajnie opłaca. Zwłaszcza, że teraz słońca przybywa nam z każdym dniem…

 


Bądź na bieżąco! Będziemy informować o każdej nowince nt. Mojego Prądu. Sprawdź również inne dotacje, jakie możesz uzyskać -> (Czyste Powietrze, Ulga Termomodernizacyjna, Dotacje gminne).

 

data publikacji 03.02.2021

   
   

 

Darmowa wycena