Kolejna edycja programu Mój Prąd 4.0 przewidziana w pierwszym kwartale 2022 roku !

ikona strzałki w prawą stronę Wróć do bloga

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej kontynuuje prace nad czwartą edycją kultowego programu Mój Prąd. Poprzednie edycje tego programu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród właścicieli domków jednorodzinnych, chcących uzyskać dofinansowanie na montaż instalacji fotowoltaicznej.

 

Budżet III tury dotacji wynosi 531 mln zł z czego na ten moment wpłynęło 155,6 tys. wniosków o łącznej wartości 466,89 mln zł, co zwiastuje lada moment wyczerpanie środków.

 

Przedstawiciele Funduszu zapewniają, że program będzie kontynuowany a jego zakres rozszerzony zostanie o urządzenia, które zwiększą poziom autokonsumpcji energii produkowanej z domowej fotowoltaiki. Na ten moment nie jest znana wysokość dotacji. Start kolejnej edycji programu Mój Prąd 4.0 przewidziany został na pierwszy kwartał 2022 roku.

 

Analizując minione edycje programu, ciągły wzrost zainteresowania dofinansowaniem oraz prędkość wyczerpujących się środków sugerujemy nie zwlekanie z decyzją o montażu instalacji. O przyznaniu środków decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Źródło: https://globenergia.pl

data publikacji 28.09.2021

Darmowa wycena