Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

ikona strzałki w prawą stronę Wróć do bloga

Program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej skierowany jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Wsparcie oferowane jest w formie dotacji na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją. Wartość dotacji uzależniona jest od rodzaju założonego przedsięwzięcia. Maksymalna kwota wsparcia może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania. 

 

Ponadto 2 lutego 2021 ruszył nabór wniosków dla banków chcących dołączyć do Programu Czyste Powietrze. Dzięki tej współpracy beneficjent zyskuje możliwość złożenia dokumentów o dotację oraz uzyskania kredytu na jego realizację za pośrednictwem banku.

 

Aktualnie wnioski o dofinansowanie składane są w postaci elektronicznej, poprzez Portal Beneficjenta dostępny na stronie internetowej właściwego wfośigw lub serwis gov.pl. W przypadku braku możliwości złożenia wniosku z formie elektronicznej dopuszczalne jest jego złożenie w formie papierowej wraz z wymaganymi załącznikami.

 

Szczegółowe informację dotyczące Programu Czyste Powietrze dostępne są na stronie https://czystepowietrze.gov.pl/. 

 

data publikacji 10.02.2021

Darmowa wycena