Zlikwiduj kopciucha z dotacją nawet do 90%!

ikona strzałki w prawą stronę Wróć do bloga

Mieszkańcy Warszawy, korzystający z pieców na węgiel lub drewno niespełniających wymogów klasy 3, 4 lub 5 mogą zgłosić się po dotację do ich wymiany. Piec można wymienić na pompę ciepła powietrzną lub gruntową, węzeł cieplny, kocioł gazowy oraz ogrzewanie elektryczne. Dodatkowo premiowane są elementy takie jak kolektory słoneczne, turbiny wiatrowe, instalacje co i cwu oraz fotowoltaika. Pod warunkiem, że są one zintegrowane z głównym źródłem ogrzewania.

 

Aby móc aplikować o dotację, należy wypełnić prosty wniosek na stronie: https://zielona.um.warszawa.pl/dotacje-dla-mieszka-c-w-na-inwestycje-ekologiczne oraz przygotować załączniki w formie:


1.    Zgody wszystkich współwłaścicieli na modernizację kotłowni (samemu też trzeba być właścicielem budynku jednorodzinnego).
2.    Fotografii kotłów z przodu, góry i boków (jeśli to tylko możliwe)
3.    Ewentualnie pełnomocnictwa do występowania w imieniu wnioskodawcy
4.    Ewentualnie kopie zaświadczeń o pomocy de minimis.


Trzeba pamiętać, że najpierw należy złożyć wniosek i podpisać umowę z miastem, a następnie można przystąpić do realizacji zadania. Złożenia wniosku można dokonać na trzy sposoby:


1.    Zeskanowany formularz przesłać na adres dotacje.bopipk@um.warszawa.pl
2.    Telefonicznie – dzwoniąc pod numer 22 325 96 06 (pn-pt godz. 8:00-16:00)
3.    Drogą pocztową na adres: Urząd m.st. Warszawa, Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej, ul. Kredytowa 3, 00-056 Warszawa.


Po przeanalizowaniu wniosku, podpisaniu umowy i realizacji inwestycji należy złożyć wypełniony druk rozliczenia wraz z protokołem odbioru, oryginałami faktur oraz zdjęciami wykonanych instalacji. Potem zostaje już tylko czekanie na wypłatę pieniędzy…

 

Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 48 604 296 100 lub mailowego: biuro@abcenergia.pl.

 

data publikacji: 13.08.2021

 

Darmowa wycena